
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® XQ-E |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Neutral |
| CCT (K): | 4000K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | 104lm (100lm ~ 107lm) |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | - |
| Current - Test: | 350mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.9V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 102 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 |
| Current - Max: | 1A |
| Viewing Angle: | 110° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0606 (1616 Metric) |
| Supplier Device Package: | SMD |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.068" (1.73mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of XQEAWT-00-0000-00000HCE5 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED XLAMP XP-L 3000K WHITE SMD
LED XLAMP COOL WHITE 6500K 2SMD
LED XLAMP COOL WHITE 70CRI 2SMD
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 0606
TVS DIODE 5.8V 10.5V DO214AA
CONN SOCKET 72POS 0.079 GOLD PCB
CONN RCPT FMALE 14P SOLDER CUP