
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® XHP35.2 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Cool |
| CCT (K): | 5700K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | 425lm (410lm ~ 440lm) |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | - |
| Current - Test: | 350mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 11.2V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 108 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 90 |
| Current - Max: | 1.05A |
| Viewing Angle: | 120° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1414 (3535 Metric) |
| Supplier Device Package: | SMD |
| Size / Dimension: | 0.136" L x 0.136" W (3.45mm x 3.45mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.044" (1.13mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of XHP35B-H0-0000-0D0UB40E2 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED XLAMP WARM WHT 3750K SMD
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4100K 2SMD
LED XLAMP XHP35B COOL WHT 5700K
CONN RCPT FMALE 26POS GOLD CRIMP
CONN RCPT FMALE 26POS CRIMP
TRANSMITTER TOSA