
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® XR-C |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White |
| CCT (K): | - |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | - |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | 65lm (62lm ~ 67lm) |
| Current - Test: | 350mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3.5V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 53 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | - |
| Current - Max: | 500mA |
| Viewing Angle: | 90° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 3529 (9073 Metric) |
| Supplier Device Package: | SMD |
| Size / Dimension: | 0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.181" (4.60mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of XRCWHT-L1-0000-006B8 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 2SMD
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD
LED XLAMP WARM WHITE 3400K 4SMD
CAP CER 1UF 250V X7R 2220
LED XLAMP WARM WHITE 2SMD
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB
CONN FERRULE W TYP 2 X 16AWG RED