
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® XHP70.2 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Cool |
| CCT (K): | 5700K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | 1538lm (1485lm ~ 1590lm) |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | - |
| Current - Test: | 1.05A |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 11.2V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 131 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 90 |
| Current - Max: | 2.4A |
| Viewing Angle: | 125° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2828 (7070 Metric) |
| Supplier Device Package: | 2-SMD |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.171" (4.35mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of XHP70B-00-0000-0D0UM40E2 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 4SMD
S1W0-5630408003-0000003S-00003
MID POWER 5630, 4000K
LED XLAMP XPG3 COOL WHITE SMD
FIXED IND 1.5UH 5.9A 24.8 MOHM
LED XHP70.2 COOL WHITE 5700K SMD
LED EASYWHT WARM WHT 2700K 2SMD
1024 PPR, 5/8" BORE DIAMETER