
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® XP-E2 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 2700K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | 65lm (62lm ~ 67lm) |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | - |
| Current - Test: | 350mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.9V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 64 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 85 |
| Current - Max: | 1A |
| Viewing Angle: | 110° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1414 (3535 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.136" L x 0.136" W (3.45mm x 3.45mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.094" (2.39mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 250 |
Current price of XPEBWT-P1-R250-006Z8 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED XLAMP COOL WHITE 6000K 2SMD
LED LM281B WARM WHT 2700K 2SMD
LED WHITE 3500K 80CRI 4SMD
CAP CER 75PF 50V NP0 0603
LED PNL MT 9MM 24V BLACK RED
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD
XTAL OSC XO 125.0000MHZ LVDS SMD