
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® XT-E |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Neutral |
| CCT (K): | 4750K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | 135lm (130lm ~ 139lm) |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | - |
| Current - Test: | 350mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.85V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 135 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 75 (Typ) |
| Current - Max: | 1.5A |
| Viewing Angle: | 115° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1414 (3535 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.136" L x 0.136" W (3.45mm x 3.45mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.100" (2.54mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of XTEAWT-00-0000-00000LGD1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 4SMD
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 2SMD
TVS DIODE 18V 33.2V DO214AC
CONN HDR .100" 6POS
RECP ASSY