
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® XT-E |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Neutral |
| CCT (K): | 4750K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | 97lm (94lm ~ 100lm) |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | - |
| Current - Test: | 350mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.85V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 97 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 90 |
| Current - Max: | 1.5A |
| Viewing Angle: | 115° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1414 (3535 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.136" L x 0.136" W (3.45mm x 3.45mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.100" (2.54mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of XTEAWT-00-0000-00000UBF4 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD
LED XLAMP XHP35B NEU WHT 4000K
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 2SMD
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 2SMD
XTAL OSC VCXO 30.7200MHZ LVDS
DC DC CONVERTER 10V 75W
CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL