
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® XH-G |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 2850K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | - |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | 21lm (18lm ~ 24lm) |
| Current - Test: | 65mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.9V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 111 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 90 |
| Current - Max: | 350mA |
| Viewing Angle: | 130° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1212 (3030 Metric) |
| Supplier Device Package: | 3030 |
| Size / Dimension: | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.072" (1.83mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of XHGAWT-00-0000-00000UVF8 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED EASYWHT WARM WHT 2700K 2SMD
LED XLAMP 2SMD
LED EASYWHT WARM WHT 3000K 8SMD
FIXED IND 22UH 9.3A 20 MOHM TH
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD
CONN HEADER SMD 66POS 2.54MM
DC DC CONVERTER 95V 150W