
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® XB-H |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Neutral |
| CCT (K): | 4750K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | 250lm (240lm ~ 260lm) |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | - |
| Current - Test: | 700mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.86V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 123 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | - |
| Current - Max: | 1.5A |
| Viewing Angle: | 110° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1010 (2525 Metric) |
| Supplier Device Package: | SMD |
| Size / Dimension: | 0.096" L x 0.096" W (2.45mm x 2.45mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.095" (2.41mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of XBHAWT-00-0000-0000T40C2 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD
LED XLAMP COOL WHITE 6200K 2SMD
LED XLAMP WHITE 2SMD
RES SMD THICK FILM 0805
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 2SMD
CONN HEADER VERT 32POS 2.54MM
TVS DIODE 26V 42.1V PLAD