
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LUXEON Q |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Obsolete |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3500K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | 106lm (Typ) |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | - |
| Current - Test: | 350mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.93V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 103 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 |
| Current - Max: | 1.05A |
| Viewing Angle: | 135° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1414 (3535 Metric) |
| Supplier Device Package: | 3535 |
| Size / Dimension: | 0.136" L x 0.136" W (3.45mm x 3.45mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.083" (2.12mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of L1Q0-3580000001000 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED EASYWHT NEU WHT 4000K 2SMD
LED XLAMP XQ-E WARM WHITE 2700K
LED COOL WHITE 5700K 80CRI 4SMD
LED LUXEON WARM WHITE 3500K 2SMD
XTAL OSC VCXO 625.0000MHZ LVDS
XTAL OSC VCXO 200.0000MHZ HCSL
CONN RCPT 5POS 0.1 GOLD PCB