
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® XP-G |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3700K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | - |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | 126lm (122lm ~ 130lm) |
| Current - Test: | 350mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.9V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 124 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 70 (Typ) |
| Current - Max: | 1.5A |
| Viewing Angle: | 125° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1414 (3535 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.136" L x 0.136" W (3.45mm x 3.45mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.084" (2.13mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 250 |
Current price of XPGWHT-01-R250-00FD5 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED XLAMP NEUT WHT 4000K SMD
LED LM281B WARM WHT 2700K 2SMD
LED XLAMP 5700K WHITE 36V SMD
LED XLAMP WARM WHITE 3700K 2SMD
IC MCU 16BIT 512KB FLASH 144TQFP
IC COMPARATOR MAGNITUDE 16SOIC
HEATSINK