
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® XP-G2 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Neutral |
| CCT (K): | 4000K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | 168lm (164lm ~ 172lm) |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | - |
| Current - Test: | 350mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.8V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 171 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 70 (Typ) |
| Current - Max: | 1.5A |
| Viewing Angle: | 115° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1414 (3535 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.136" L x 0.136" W (3.45mm x 3.45mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.094" (2.39mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of XPGBWT-01-0000-00LE5 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD
LED XLAMP WARM WHITE 3750K 2SMD
LED XLAMP COOL WHITE 5700K 2SMD
LED XLAMP XPG2 NEUTRAL WHITE SMD
CONN HEADER VERT 5POS 2.54MM
EXT O= .063,L= .63,W= .009
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 48W