
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® XP-C |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3250K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | - |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | 77lm (74lm ~ 81lm) |
| Current - Test: | 350mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3.2V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 69 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 (Typ) |
| Current - Max: | 500mA |
| Viewing Angle: | 115° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1414 (3535 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.136" L x 0.136" W (3.45mm x 3.45mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.084" (2.13mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of XPCWHT-L1-0000-008F7 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED EASYWHT WARM WHT 3500K 2SMD
LED XLAMP NEUTRAL WHITE 2SMD
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 2SMD
XTAL OSC XO 16.0MHZ 3.3V SMD
CONN HEADER VERT 8POS 2.54MM
CONN PLUG MALE 4P SILV SLDR CUP