
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® XP-E |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Cool |
| CCT (K): | 5700K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | - |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | 126lm (122lm ~ 130lm) |
| Current - Test: | 350mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3.05V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 118 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 70 (Typ) |
| Current - Max: | 1A |
| Viewing Angle: | 115° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1414 (3535 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.136" L x 0.136" W (3.45mm x 3.45mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.084" (2.13mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of XPEWHT-L1-0000-00FE2 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED XLAMP XH-P50 WHITE SMD
LED XLAMP COOL WHITE 5700K SMD
LED XLAMP WHITE 2SMD
CAP CER 680PF 250VAC RADIAL
LED XLAMP COOL WHITE 5700K 2SMD
CRYSTAL 29.4912MHZ 18PF SMD
RES SMD 348K OHM 0.5% 1/8W 0805