
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® MK-R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Cool |
| CCT (K): | 6500K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | 1005lm (970lm ~ 1040lm) |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | - |
| Current - Test: | 1.4A |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 6V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 120 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 65 (Typ) |
| Current - Max: | 2.5A |
| Viewing Angle: | 120° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2828 (7070 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.166" (4.21mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 250 |
Current price of MKRAWT-02-0000-0B00H40E1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED XLAMP COOL WHITE 6000K 8SMD
LED XLAMP COOL WHITE 2SMD
LED WHITE 3500K 80CRI SMD
FIXED IND 75NH 135MA 2.1 OHM SMD
LED XLAMP COOL WHITE 6500K 2SMD
XLAMP CMU LED WHITE
ELECTRODE UNDERWATER SGL 90M