
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® XP-G2 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3750K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | 111lm (107lm ~ 114lm) |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | - |
| Current - Test: | 350mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.9V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 109 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 (Typ) |
| Current - Max: | 1.5A |
| Viewing Angle: | 125° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1414 (3535 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.136" L x 0.136" W (3.45mm x 3.45mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.094" (2.39mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 250 |
Current price of XPGBWT-L1-R250-00DF6 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED XLAMP WARM WHT 2700K SMD
LED XLAMP WARM WHITE 3400K 4SMD
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD
CAP CER 330PF 50V X7R 1808
LED XLAMP WARM WHITE 3750K 2SMD
SENSOR DIGITAL -40C-75C SNT-4A
IC CLK MULTPX 2:2 270MHZ 16TSSOP