
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® XP-G2 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3750K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | 135lm (130lm ~ 139lm) |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | - |
| Current - Test: | 350mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.8V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 138 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 75 (Typ) |
| Current - Max: | 1.5A |
| Viewing Angle: | 115° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1414 (3535 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.136" L x 0.136" W (3.45mm x 3.45mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.094" (2.39mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 250 |
Current price of XPGBWT-L1-R250-00GF6 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED EASYWHT WARM WHT 2700K 2SMD
LED XNOVA NEUTRAL WHT 4000K 0806
LED XLAMP COOL WHITE 5700K 2020
CAP CER 2.2PF 200V NP0 0402
CAP CER 0.33UF 16V X7R 1808
LED XLAMP WARM WHITE 3750K 2SMD
FIXED IND 500UH 3.1A 183 MOHM TH