
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® XP-G2 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Neutral |
| CCT (K): | 4250K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | 135lm (130lm ~ 139lm) |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | - |
| Current - Test: | 350mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.9V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 133 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 70 (Typ) |
| Current - Max: | 1.5A |
| Viewing Angle: | 125° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1414 (3535 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.136" L x 0.136" W (3.45mm x 3.45mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.094" (2.39mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of XPGBWT-01-0000-00GF5 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 2SMD
LED EASYWHT WARM WHT 3000K 2SMD
LED XLAMP NEUT WHT 4000K SMD
RESISTOR ARRAY CONVEX 0201X2R
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4250K 2SMD
CIR 37C 37#16 PIN PLUG
AMPLIFIER