
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® XB-D |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Cool |
| CCT (K): | 6000K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | 118lm (114lm ~ 122lm) |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | - |
| Current - Test: | 350mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.9V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 116 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 70 |
| Current - Max: | 1A |
| Viewing Angle: | 115° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1010 (2525 Metric) |
| Supplier Device Package: | SMD |
| Size / Dimension: | 0.096" L x 0.096" W (2.45mm x 2.45mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.078" (1.97mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of XBDAWT-00-0000-00000BE53 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED LH231B 5700K 80CRI SMD
LED XLAMP XPG3 NEUT WHITE SMD
LED 4000K 80CRI SMD
RES SMD 9.09K OHM 0.6W 3017
LED XLAMP COOL WHITE 6000K 2SMD
SWITCHING REGLTR, VOLTAGE-MODE
CONN PLUG HSG FMALE 19POS INLINE