
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® MX-3 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 2700K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | - |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | 77lm (74lm ~ 81lm) |
| Current - Test: | 350mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3.7V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 59 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 (Typ) |
| Current - Max: | 500mA |
| Viewing Angle: | 120° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD, Gull Wing Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | SMD |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.058" (1.48mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1400 |
Current price of MX3AWT-A1-0000-0008E8 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED XLAMP XB-H WHITE SMD
LED XLAMP XH-P50 WHITE SMD
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 8SMD
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD
CONN HEADER SMD 26POS 2.54MM
LED XLAMP WARM WHITE 2900K 2SMD
DC DC CONVERTER 5.2V 100W