
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | EasyWhite™, XLamp® MT-G2 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Cool |
| CCT (K): | 5000K 4-Step MacAdam Ellipse |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | 830lm (800lm ~ 860lm) |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | - |
| Current - Test: | 1.1A |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 6V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 126 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 70 |
| Current - Max: | 3A |
| Viewing Angle: | 115° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD, No Lead Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | SMD |
| Size / Dimension: | 0.359" L x 0.359" W (9.11mm x 9.11mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.201" (5.10mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of MTGBEZ-00-0000-0B00P050F is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED LH351B COOL WHITE 5000K 2SMD
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 2SMD
LED XLAMP COOL WHITE 6000K 2SMD
LED EASYWHT COOL WHT 5000K 2SMD
TVS DIODE 500W DO214AC
DC DC CONVERTER 3.3V 75W
CONN PLUG MALE 4P SILV SLDR CUP