
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® MK-R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3000K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | 935lm (900lm ~ 970lm) |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | - |
| Current - Test: | 1.4A |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 6V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 111 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 |
| Current - Max: | 2.5A |
| Viewing Angle: | 120° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2828 (7070 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.166" (4.21mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of MKRAWT-00-0000-0B0HH20E7 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4250K 2SMD
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 4SMD
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD
CRYSTAL 26.0000MHZ 17PF SMD
CONN HEADER SMD 24POS 1.27MM
DC DC CONVERTER 15V 20W