
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® MHB-B |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3000K 3-Step MacAdam Ellipse |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | 425lm (410lm ~ 440lm) |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | - |
| Current - Test: | 480mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 8.75V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 101 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 90 |
| Current - Max: | 700mA |
| Viewing Angle: | 115° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2020 (5050 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.063" (1.61mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of MHBBWT-0000-000C0UB430G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED EASYWHT NEU WHT 4000K 2SMD
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 2SMD
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 4SMD
LED XLAMP WARM WHT 3000K SMD
XTAL OSC VCXO 614.0000MHZ LVPECL
IC REG CHARG PUMP INV 50MA 8UMAX
CONN PLUG FMALE 24POS GOLD CRIMP