
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® XP-L |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3500K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | 390lm (380lm ~ 400lm) |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | - |
| Current - Test: | 1.05A |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.95V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 126 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 (Typ) |
| Current - Max: | 3A |
| Viewing Angle: | 125° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1414 (3535 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.136" L x 0.136" W (3.45mm x 3.45mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.111" (2.81mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of XPLAWT-00-0000-000LU60Z6 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED XLAMP COOL WHITE 5700K 2SMD
LED LH351B NEU WHITE 4000K 2SMD
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 4SMD
CAP CER 680PF 1KV Y5P RADIAL
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD
CONN HEADER VERT 5POS 2.54MM
IC REG LINEAR 1.8V/3.3V SOT23-6