
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® XM-L |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Color: | White, Cool |
| CCT (K): | 5000K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | - |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | 250lm (240lm ~ 260lm) |
| Current - Test: | 700mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.9V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 123 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 75 (Typ) |
| Current - Max: | 3A |
| Viewing Angle: | 125° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2020 (5050 Metric) |
| Supplier Device Package: | SMD |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.124" (3.15mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 250 |
Current price of XMLAWT-02-0000-000LT40E3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED XLAMP XHP35B COOL WHT 6000K
LED 5000K 80CRI SMD
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 2SMD
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD
CONN HEADER VERT 20POS 2.54MM
DUAL OPERATIONAL AMPLIFIER
SWITCH ROCKER SP3T 5A 120V