
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® XR-C |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White |
| CCT (K): | - |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | - |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | 71lm (67lm ~ 74lm) |
| Current - Test: | 350mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3.5V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 58 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | - |
| Current - Max: | 500mA |
| Viewing Angle: | 90° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 3529 (9073 Metric) |
| Supplier Device Package: | SMD |
| Size / Dimension: | 0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.181" (4.60mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of XRCWHT-L1-0000-00708 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED EASYWHT COOL WHT 5000K 2SMD
LED LUXEON NEU WHITE 4000K 2SMD
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD
CAP CER 3.9 PF 25V NP0(C0G) 0402
LED XLAMP COOL WHITE 2SMD
CONN RCPT FMALE 56POS CRIMP
GW JTLPSB.EM-L23L25-5700-1-150-R18
LED DURIS E2835 SMD