GW P9LR35.PM-M2M3-XX53-1-180-R18
Description
LED LIGHTING MID-POWER
DataSheet
GW P9LR35.PM-M2M3-XX53-1-180-R18 PDF
Type Description
Series:DURIS® S 8
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Color:White, Cool
CCT (K):5000K
Flux @ 85°C, Current - Test:-
Flux @ 25°C, Current - Test:200lm (190lm ~ 210lm)
Current - Test:180mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):5.55V
Lumens/Watt @ Current - Test:200 lm/W
CRI (Color Rendering Index):70
Current - Max:800mA
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)