AB-EZP10C-B3-K65
Manufacturer
American Bright
VIGOR # :
Description
1.0W 24V CCT 6500K CRI80 3030 EM
Catalog
LED Lighting - White
DataSheet
AB-EZP10C-B3-K65 PDF
Type Description
Series:AB-EZP
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Color:White, Cool
CCT (K):6500K (6000K ~ 7000K)
Flux @ 85°C, Current - Test:90lm (Typ)
Flux @ 25°C, Current - Test:110lm (Typ)
Current - Test:-
Voltage - Forward (Vf) (Typ):24V
Lumens/Watt @ Current - Test:-
CRI (Color Rendering Index):70
Current - Max:-
Viewing Angle:120°
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1212 (3030 Metric)
Supplier Device Package:3030
Size / Dimension:0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):0.020" (0.52mm)