GW PUSRA1.PM-N2N4-XX52-1-700-R18
Description
LED DURIS P8 COOL WHT 5700K SMD
DataSheet
GW PUSRA1.PM-N2N4-XX52-1-700-R18 PDF
Type Description
Series:DURIS® P 8
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Color:White, Cool
CCT (K):5700K
Flux @ 85°C, Current - Test:305lm (290lm ~ 320lm)
Flux @ 25°C, Current - Test:-
Current - Test:700mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2.8V
Lumens/Watt @ Current - Test:156 lm/W
CRI (Color Rendering Index):70
Current - Max:1.5A
Viewing Angle:120°
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:3-SMD, No Lead Exposed Pad
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.146" L x 0.146" W (3.70mm x 3.70mm)
Height - Seated (Max):0.089" (2.25mm)