MXZ9-PW30-0000
Manufacturer
Philips (LUMILEDS)
VIGOR # :
Description
LED LUXEON WARM WHITE 3000K 2SMD
Catalog
LED Lighting - White
DataSheet
MXZ9-PW30-0000 PDF
Type Description
Series:LUXEON 4014
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Color:White, Warm
CCT (K):3000K
Flux @ 85°C, Current - Test:-
Flux @ 25°C, Current - Test:9lm (Typ)
Current - Test:30mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2.9V
Lumens/Watt @ Current - Test:103 lm/W
CRI (Color Rendering Index):90
Current - Max:90mA
Viewing Angle:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1606 (4014 Metric)
Supplier Device Package:4014
Size / Dimension:0.157" L x 0.055" W (4.00mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)