GW PSLPS1.EC-LPLQ-5H7I-1-150-R18-AV
DataSheet
GW PSLPS1.EC-LPLQ-5H7I-1-150-R18-AV PDF
CCT (K):-
Flux @ 85°C, Current - Test:-
Flux @ 25°C, Current - Test:121lm (112lm ~ 130lm)
Current - Test:150mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):6.1V
Lumens/Watt @ Current - Test:132 lm/W
CRI (Color Rendering Index):80
Current - Max:200mA
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.118" L x 0.126" W (3.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)