LUW JNSH.PC-BUCQ-5C8E-1-20-R18
Description
LED DURIS E3 COOL WHT 6500K 2SMD
Catalog
LED Lighting - White
DataSheet
LUW JNSH.PC-BUCQ-5C8E-1-20-R18 PDF
Part Status:Obsolete
Color:White, Cool
CCT (K):6500K
Flux @ 85°C, Current - Test:-
Flux @ 25°C, Current - Test:9lm (8lm ~ 10lm)
Current - Test:20mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.05V
Lumens/Watt @ Current - Test:148 lm/W
CRI (Color Rendering Index):80
Current - Max:30mA
Viewing Angle:110°
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:SMD, J-Lead
Supplier Device Package:3014
Size / Dimension:0.118" L x 0.055" W (3.00mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max):0.051" (1.30mm)