GW JDSMS1.EC-FRFT-5U8X-L1N2-120-R18
Manufacturer
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
VIGOR # :
Description
LED DURIS E5 WARM WHT 2700K 4SMD
Catalog
LED Lighting - White
DataSheet
GW JDSMS1.EC-FRFT-5U8X-L1N2-120-R18 PDF
Type Description
Series:DURIS® E 5
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Color:White, Warm
CCT (K):2700K
Flux @ 85°C, Current - Test:-
Flux @ 25°C, Current - Test:43lm (38lm ~ 48lm)
Current - Test:120mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.15V
Lumens/Watt @ Current - Test:114 lm/W
CRI (Color Rendering Index):80
Current - Max:180mA
Viewing Angle:120°
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, Flat Lead Exposed Pad
Supplier Device Package:5630
Size / Dimension:0.209" L x 0.118" W (5.30mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):0.034" (0.87mm)