GW PSLR32.CM-HTJP-A636-1-120-R18
Description
LED DURIS S5 WARM WHT 3500K
DataSheet
GW PSLR32.CM-HTJP-A636-1-120-R18 PDF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Discontinued at Digi-Key
Color:White, Warm
CCT (K):3500K
Flux @ 85°C, Current - Test:-
Flux @ 25°C, Current - Test:44lm (39lm ~ 48lm)
Current - Test:120mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2.85V
Lumens/Watt @ Current - Test:129 lm/W
CRI (Color Rendering Index):90
Current - Max:400mA
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)