GW PSLPS1.EC-KULQ-6S7T-DF-150-R18-SC
Manufacturer
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
VIGOR # :
Description
LED DURIS S5 SMD
Catalog
LED Lighting - White
DataSheet
GW PSLPS1.EC-KULQ-6S7T-DF-150-R18-SC PDF
Type Description
Series:DURIS® S 5
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Color:White
CCT (K):-
Flux @ 85°C, Current - Test:-
Flux @ 25°C, Current - Test:117lm (104lm ~ 130lm)
Current - Test:150mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):6.1V
Lumens/Watt @ Current - Test:128 lm/W
CRI (Color Rendering Index):80
Current - Max:200mA
Viewing Angle:120°
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1213 (3032 Metric)
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.118" L x 0.126" W (3.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)