GW CSSRM1.PC-MUNQ-5L7N-1-700-R18
Manufacturer
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
VIGOR # :
Description
LED OSLON COOL WHITE 4000K 2SMD
Catalog
LED Lighting - White
DataSheet
GW CSSRM1.PC-MUNQ-5L7N-1-700-R18 PDF
Type Description
Series:OSLON® Square
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Discontinued at Digi-Key
Color:White, Neutral
CCT (K):4000K
Flux @ 85°C, Current - Test:295lm (259lm ~ 330lm)
Flux @ 25°C, Current - Test:-
Current - Test:700mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2.8V
Lumens/Watt @ Current - Test:151 lm/W
CRI (Color Rendering Index):70
Current - Max:1.8A
Viewing Angle:120°
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1212 (3030 Metric)
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):0.077" (1.95mm)