GW JCLPS2.EM-HPHR-A636-1-65-R33
Description
LED DURIS E3 WARM WHT 3500K 2SMD
DataSheet
GW JCLPS2.EM-HPHR-A636-1-65-R33 PDF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Color:White, Warm
CCT (K):3500K
Flux @ 85°C, Current - Test:-
Flux @ 25°C, Current - Test:32lm (28lm ~ 36lm)
Current - Test:65mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.02V
Lumens/Watt @ Current - Test:163 lm/W
CRI (Color Rendering Index):80
Current - Max:150mA
Viewing Angle:120°
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:2-SMD, No Lead
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.110" L x 0.055" W (2.80mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)