GW JDSRS1.EC-FTGP-5R8T-L1N2-120-R18
Description
LED DURIS E5 WARM WHT 3000K 4SMD
DataSheet
GW JDSRS1.EC-FTGP-5R8T-L1N2-120-R18 PDF
Part Status:Obsolete
Color:White, Warm
CCT (K):3000K
Flux @ 85°C, Current - Test:-
Flux @ 25°C, Current - Test:54lm (49lm ~ 59lm)
Current - Test:120mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3V
Lumens/Watt @ Current - Test:150 lm/W
CRI (Color Rendering Index):80
Current - Max:180mA
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.209" L x 0.118" W (5.30mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):0.034" (0.87mm)