GW SBLMA1.EM-GUHQ-XX56-L1N2-65-R18
Description
LED DURIS S2 WARM WHT 3500K
DataSheet
GW SBLMA1.EM-GUHQ-XX56-L1N2-65-R18 PDF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Discontinued at Digi-Key
Color:White, Warm
CCT (K):3500K
Flux @ 85°C, Current - Test:-
Flux @ 25°C, Current - Test:30lm (26lm ~ 33lm)
Current - Test:65mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2.9V
Lumens/Watt @ Current - Test:159 lm/W
CRI (Color Rendering Index):80
Current - Max:150mA
Package / Case:0806 (2016 Metric)
Supplier Device Package:2016
Size / Dimension:0.081" L x 0.061" W (2.05mm x 1.55mm)
Height - Seated (Max):0.033" (0.85mm)