GW SBLMA1.EM-GUHQ-A838-L1N2-65-R18
Manufacturer
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
VIGOR # :
Description
LED DURIS S2 WARM WHT 2700K
Catalog
LED Lighting - White
DataSheet
GW SBLMA1.EM-GUHQ-A838-L1N2-65-R18 PDF
Type Description
Series:DURIS® S 2
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Discontinued at Digi-Key
Color:White, Warm
CCT (K):2700K
Flux @ 85°C, Current - Test:-
Flux @ 25°C, Current - Test:30lm (26lm ~ 33lm)
Current - Test:65mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2.9V
Lumens/Watt @ Current - Test:159 lm/W
CRI (Color Rendering Index):80
Current - Max:150mA
Viewing Angle:150°
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0806 (2016 Metric)
Supplier Device Package:2016
Size / Dimension:0.081" L x 0.061" W (2.05mm x 1.55mm)
Height - Seated (Max):0.033" (0.85mm)