LUW H9QP-5M7M-JN-8F8H-700-R18-Z-AL
Manufacturer
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
VIGOR # :
Description
LED OSLON BLACK FLAT SMD
Catalog
LED Lighting - White
DataSheet
LUW H9QP-5M7M-JN-8F8H-700-R18-Z-AL PDF
Type Description
Series:OSLON® Black Flat
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Color:White
CCT (K):-
Flux @ 85°C, Current - Test:-
Flux @ 25°C, Current - Test:215lm (180lm ~ 250lm)
Current - Test:700mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.15V
Lumens/Watt @ Current - Test:98 lm/W
CRI (Color Rendering Index):-
Current - Max:1.2A
Viewing Angle:120°
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1515 (3838 Metric)
Supplier Device Package:3-SMD
Size / Dimension:0.148" L x 0.148" W (3.75mm x 3.75mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)