GW PSLRS1.CC-KSKU-5U8X-1-150-R18-SS1
Manufacturer
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
VIGOR # :
Description
LED DURIS S 5 SMD
Catalog
LED Lighting - White
DataSheet
GW PSLRS1.CC-KSKU-5U8X-1-150-R18-SS1 PDF
Type Description
Series:DURIS® S 5
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Color:White, Warm
CCT (K):2700K
Flux @ 85°C, Current - Test:-
Flux @ 25°C, Current - Test:101lm (89lm ~ 112lm)
Current - Test:150mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):6.1V
Lumens/Watt @ Current - Test:110 lm/W
CRI (Color Rendering Index):90
Current - Max:200mA
Viewing Angle:120°
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1213 (3032 Metric)
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.118" L x 0.114" W (3.00mm x 2.90mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)