LCW CQAR.CC-MPMR-5L7N-1-700-R18
Manufacturer
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
VIGOR # :
Description
LED OSLON NEU WHITE 4000K 2SMD
Catalog
LED Lighting - White
DataSheet
LCW CQAR.CC-MPMR-5L7N-1-700-R18 PDF
Type Description
Series:OSLON® Square
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Discontinued at Digi-Key
Color:White, Neutral
CCT (K):4000K
Flux @ 85°C, Current - Test:-
Flux @ 25°C, Current - Test:202lm (180lm ~ 224lm)
Current - Test:700mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.05V
Lumens/Watt @ Current - Test:95 lm/W
CRI (Color Rendering Index):90
Current - Max:1.5A
Viewing Angle:120°
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1212 (3030 Metric)
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):0.077" (1.95mm)