GW PSLRS1.EC-LRLT-6M-1-150-R18-XX
Description
LED DURIS S 5 SMD
DataSheet
GW PSLRS1.EC-LRLT-6M-1-150-R18-XX PDF
Type Description
Series:DURIS® S 5
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Color:White
CCT (K):-
Flux @ 85°C, Current - Test:-
Flux @ 25°C, Current - Test:147lm (130lm ~ 164lm)
Current - Test:150mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):6.1V
Lumens/Watt @ Current - Test:161 lm/W
CRI (Color Rendering Index):80
Current - Max:200mA
Viewing Angle:120°
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1213 (3032 Metric)
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.118" L x 0.114" W (3.00mm x 2.90mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)