
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® MX-6 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Neutral |
| CCT (K): | 4300K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | - |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | 91lm (87lm ~ 94lm) |
| Current - Test: | 300mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3.3V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 92 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 |
| Current - Max: | 1A |
| Viewing Angle: | 120° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD, Gull Wing Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | SMD |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.058" (1.48mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1400 |
Current price of MX6AWT-H1-0000-000AA3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
MIDDLE POWER LED SERIES 2835 0.5
LED COOL WHITE 6500K 80CRI
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD
MEMS OSC XO 161.1328MHZ LVCMOS
CONN HDR .100" 30POS
FIXED IND 100NH 670MA 100 MOHM
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4300K 2SMD