
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Xlamp® XQ-A |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Cool |
| CCT (K): | 6200K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | 59lm (57lm ~ 62lm) |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | - |
| Current - Test: | 175mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 66 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 70 |
| Current - Max: | 300mA |
| Viewing Angle: | 100° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0606 (1616 Metric) |
| Supplier Device Package: | SMD |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.068" (1.73mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of XQAAWT-00-0000-00000B550 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED XLAMP WHITE 2SMD
LED XLAMP XPG2 WARM WHT SMD
LED WHITE LM561B PLUS
VARISTOR 41.5V 30A 0805
FAN 40X28MM 12VDC TACH
DC DC CONVERTER 5.5V 100W
LED XLAMP WHITE 0606