
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Gen2 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Neutral |
| CCT (K): | 4000K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | 28lm (Typ) |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | - |
| Current - Test: | 60mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.7V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 172 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 |
| Current - Max: | - |
| Viewing Angle: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1113 (2835 Metric) |
| Supplier Device Package: | 2835 |
| Size / Dimension: | 0.108" L x 0.134" W (2.74mm x 3.40mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.028" (0.70mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500000 |
Current price of BXEN-40E-11L-3B-00-0-0 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED 0.6A 5000K WHT 3030 SMD
LED XLAMP COOL WHITE 6000K 2SMD
LED XLAMP WARM WHITE 3250K SMD
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 2SMD
XTAL OSC VCXO 74.17582MHZ LVDS
LED NEUT WHITE 4000K SMD
TERM BLK 13P SIDE ENTRY 5MM PCB