
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® CMU2258 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Cool |
| CCT (K): | 6500K 3-Step MacAdam Ellipse |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | 9046lm (Typ) |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | - |
| Current - Test: | 1.08A |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 50.5V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 166 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 |
| Current - Max: | 2.88A |
| Viewing Angle: | 115° |
| Mounting Type: | Surface Mount, Right Angle |
| Package / Case: | 2-SMD, No Lead |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 1.102" L x 1.102" W (28.00mm x 28.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.067" (1.70mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of CMU2258-0000-000P0H0A65G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 4SMD
LED XLAMP WHITE 0606
LED XLAMP
ROUND SPACER, 1.420 ID, 2.031 OD
XLAMP CMU LED WHITE
CONN HEADER VERT 9POS 2.54MM
IC SYNCHRONIZE MGMT UNIT VFQFPN