
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Neutral |
| CCT (K): | 4000K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | - |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | 34lm |
| Current - Test: | - |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 183 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 |
| Current - Max: | 60mA |
| Viewing Angle: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1606 (4014 Metric) |
| Supplier Device Package: | SMD |
| Size / Dimension: | 0.157" L x 0.055" W (4.00mm x 1.40mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.025" (0.63mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 50-217S/KKE-B403232Z6/2T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
HIGH POWER LED SERIES
LED MP1616
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4250K SMD
THUMBWHEEL POT 2K OHM 0.5W TOP
XTAL OSC VCXO 224.0000MHZ HCSL
CONN RCPT 40POS 0.05 GOLD PCB
CCT 4000K, FLUX MIN 32