
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® ML-C |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3000K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | - |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | 21lm (18lm ~ 24lm) |
| Current - Test: | 100mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3.2V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 66 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 |
| Current - Max: | 350mA |
| Viewing Angle: | 120° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, J-Lead Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | SMD |
| Size / Dimension: | 0.138" L x 0.124" W (3.50mm x 3.15mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.052" (1.33mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1400 |
Current price of MLCAWT-H1-0000-000VE7 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
MIDDLE POWER LED SERIES 2835 0.5
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 2SMD
FIXED IND 1UH SMD
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 4SMD
CONN PLUG MALE 7POS GOLD CRIMP
DC DC CONVERTER 85V 75W